Otimsan

Tavandan Asılı Yönlendirme  • Tavandan Asılı Yönlendirme

Tavandan Asılı Yönlendirme

Tavandan Asılı Yönlendirme

Ürün, IFM için özel olarak Otimsan tarafından yapılmıştır.

Sizde benzer bir çalışma isterseniz lütfen bizimle temasa geçiniz.

Otimsan olarak nitelikli binaların görsel, tabela ve yönlendirmeleri için projelendirmeden montajına kadar çözümler sunuyoruz. Projenin büyüklüğüne göre kapsamlı bir proje paketi oluşturuyoruz.

Bir yapı içinde belirli bir yöne veya odaya yönlendirmek için tavanlara monte edilen işaretleri ifade eder. Bu işaretler, genellikle tabelalar, oklar, harfler, numaralar veya semboller gibi grafiksel elemanlar içerir.

Özellikle büyük ve karmaşık binalarda kullanışlıdır. Örneğin, havaalanları, alışveriş merkezleri, hastaneler veya ofis binaları gibi yerlerde sıklıkla kullanılır. Bu işaretler, ziyaretçilerin belirli bir yere veya hizmete kolayca ulaşmasına yardımcı olabilir ve dolayısıyla zaman ve çaba tasarrufu sağlayabilir.

Tavana vidalanarak veya özel askı sistemleri kullanılarak monte edilir. Montaj yöntemi, işaretin boyutuna ve şekline göre değişebilir. Büyük ve karmaşık binalarda ziyaretçilerin kolayca bulmalarını sağlamak için önemli bir araçtır. Bu işaretler, zaman ve çaba tasarrufu sağlayarak, ziyaretçilerin deneyimlerini olumlu yönde etkileyebilir.

Mimari alanların iyi bir şekilde gelişmesi için alan tasarımı önem taşır. Alan tanımlanması gereken bir mekandır ve eski çağlardan günümüze kadar geçen evrede hem kişisel hem toplumsal ilişkilerin iç içe geçtiği, kültürleri yansıtan alan tasarımları oluşmuştur. Günümüzde yönlendirme tasarımcısı kendine özgü iletişim, görsel ve sembolik dillerini çok çeşitli uygulamar ile birleştirerek ortaya kentsel ve mimari alanda görülen yönlendirme tasarım örneklerini çıkarmıştır.
Tasarımcılar ellerinde ki materyalleri ve tasarım güçlerini kullanarak mimari ve kentsel alanda projeler üretmeye başlamıştır. Bu yeni bir alan olan çevresel grafik tasarım kavramını yaratmıştır.

Yönlendirme, iletişim göndericiler ve alıcılar arasında gerçekleşen bilgi alışverişidir ve iletişim tasarımı bu eylemin hangi araçlarla ve nasıl yapılması gerektiğini planlar. İnsanlar ile mekanlar arasındaki iletişimin daha iyi sağlanması için yönlendirme tasarımı, yeni bir açılım olan çevresel grafik tasarım ve tabela tasarımı konusu oluşmuştur.

TEKLİF AL

Referanslarımız

Çalıştığımız markalardan bazıları