Otimsan

İstanbul Fuar Merkezi  • İstanbul Fuar Merkezi Yönlendirme
  • WhatsApp-Image-2023-03-25-at-19.43.37-1
  • WhatsApp-Image-2023-03-25-at-19.43.37
  • WhatsApp-Image-2023-03-25-at-19.12.38
  • c070b685-e62e-402e-9a20-241999fd23f7
  • 76a316d3-4577-45b4-b921-b82856678253
  • İstanbul Fuar Merkezi

İstanbul Fuar Merkezi

İstanbul Fuar Merkezi Yönlendirme

IFM için özel olarak, Otimsan tarafından yapılmıştır.

Otimsan olarak nitelikli binaların görsel, tabela ve yönlendirmeleri için projelendirmeden montajına kadar çözümler sunuyoruz. Projenin büyüklüğüne göre kapsamlı bir proje paketi oluşturuyoruz.

Sizde benzer bir çalışma isterseniz lütfen bizimle temasa geçiniz.

İstanbul Fuar Merkezi (İFM), Türkiye’nin en büyük ve en modern fuar merkezlerinden biridir. İFM, İstanbul’un Avrupa Yakası’nda, Büyükçekmece ilçesinde yer almaktadır. 2015 yılında açılmıştır ve toplam 98.000 metrekarelik kapalı alana sahiptir.

İFM, ulusal ve uluslararası fuarlar, sergiler, kongreler, konferanslar, iş etkinlikleri, konserler ve diğer etkinlikler için kullanılmaktadır. İFM, modern teknolojik donanımları, büyük fuar alanları, yüksek kapasiteli oturma alanları, geniş park alanları ve yüksek güvenlik seviyesiyle öne çıkmaktadır. Ayrıca, yakın zamanda açılan metro hattı sayesinde, İstanbul’un farklı bölgelerinden kolayca ulaşım sağlanabilmektedir. Ana hedefi, Türkiye’nin önde gelen fuar merkezi olmak ve Türkiye’yi dünya fuarlarında temsil etmektir. Bu nedenle, farklı sektörlerdeki fuarlar için düzenli olarak yer sağlamaktadır ve yerli ve yabancı işletmelerin yeni pazarlar keşfetmelerine olanak sağlamaktadır.

Mimari alanların iyi bir şekilde gelişmesi için alan tasarımı önem taşır. Alan tanımlanması gereken bir mekandır ve eski çağlardan günümüze kadar geçen evrede hem kişisel hem toplumsal ilişkilerin iç içe geçtiği, kültürleri yansıtan alan tasarımları oluşmuştur. Günümüzde yönlendirme tasarımcısı kendine özgü iletişim, görsel ve sembolik dillerini çok çeşitli uygulamar ile birleştirerek ortaya kentsel ve mimari alanda görülen yönlendirme tasarım örneklerini çıkarmıştır.
Tasarımcılar ellerinde ki materyalleri ve tasarım güçlerini kullanarak mimari ve kentsel alanda projeler üretmeye başlamıştır. Bu yeni bir alan olan çevresel grafik tasarım kavramını yaratmıştır.

Yönlendirme, iletişim göndericiler ve alıcılar arasında gerçekleşen bilgi alışverişidir ve iletişim tasarımı bu eylemin hangi araçlarla ve nasıl yapılması gerektiğini planlar. İnsanlar ile mekanlar arasındaki iletişimin daha iyi sağlanması için yönlendirme tasarımı, yeni bir açılım olan çevresel grafik tasarım ve tabela tasarımı konusu oluşmuştur.

Bireyler, kendine özgü demografik, sosyal ve kültürel özelliklere sahiptir. Dahası önceki deneyimlerinin bireysel tecrübelerine ve kendi kişisel, duygusal yeteneklerine sahiptir.  Ek olarak, karmaşık ortamları ilk kez kullananların sinirlilik veya kaygılarını unutmamak gerekir. Kullanıcıların çevreye duyarlı olma ve çevrede hareket etme ve istenen hedeflere ulaşma becerilerinde farklılıklar vardır.

TEKLİF AL

Referanslarımız

Çalıştığımız markalardan bazıları