Otimsan

The House Hotel  • the-house-residence-bomonti
  • 38CB0E98-F53C-4C7F-81FE-0FCEC6B52088
  • the house residence
  • The House Hotel
  • House hotel tabela yönlendirme
  • House hotel tabela yönlendirme
  • B43B2AC4-DF5B-4776-B0EB-99F91CD4CAFC
  • House hotel tabela yönlendirme
  • 146EBCEA-0AF5-4CE8-9033-FA7B255F7964
  • the house

The House Hotel

The House Hotel

Bomonti, İstanbul’da bulunanThe House Hotel’in iç ve dış yönlendirme ve yerleştirme tasarımı Otimsan tarafından özel olarak yapılmıştır.

Otimsan olarak nitelikli binaların görsel, tabela ve yönlendirmeleri için projelendirmeden montajına kadar çözümler sunuyoruz.

The House Hotel, her biri farklı bir konsept ve tasarıma sahip olan şık ve modern otellerden oluşur. Otel odaları genellikle zarif bir tarzda dekore edilmiştir ve konforlu bir konaklama sağlamak için tasarlanmıştır. Ayrıca, özenle seçilmiş mobilyalar, yüksek kaliteli yatak takımları ve modern olanaklar sunulabilir.

Konuklarına genellikle lüks hizmetler sunar. Bu hizmetler arasında restoranlar, barlar, spa merkezleri, fitness olanakları, toplantı ve etkinlik mekanları, concierge hizmetleri ve kablosuz internet gibi imkanlar yer alabilir. Ayrıca, bazı otellerde özel teraslar, havuzlar veya muhteşem manzaralar gibi özel özellikler bulunabilir.

The House Hotel zinciri, popüler turistik bölgelerde veya şehir merkezlerinde yer alır. İstanbul, Bodrum ve Cappadocia gibi Türkiye’nin turistik destinasyonlarındaki şubeleriyle tanınmıştır. Her otelin kendine özgü bir atmosferi ve benzersiz bir deneyimi vardır.

Yönlendirme tasarım projeleri, bir alanın veya yapının içinde veya dışında insanların dolaşımını kolaylaştırmak ve yönlendirmek için tasarlanan görsel ve fiziksel öğeleri içeren projelerdir. Bu tasarımlar, insanların bir yerden diğerine geçerken yönlerini bulmalarını sağlamak, belirli noktalara veya hedeflere ulaşmalarını kolaylaştırmak ve genel olarak kullanıcı deneyimini geliştirmek amacıyla kullanılır.

Mimari alanların iyi bir şekilde gelişmesi için alan tasarımı önem taşır. Alan tanımlanması gereken bir mekandır ve eski çağlardan günümüze kadar geçen evrede hem kişisel hem toplumsal ilişkilerin iç içe geçtiği, kültürleri yansıtan alan tasarımları oluşmuştur. Günümüzde yönlendirme tasarımcısı kendine özgü iletişim, görsel ve sembolik dillerini çok çeşitli uygulamar ile birleştirerek ortaya kentsel ve mimari alanda görülen yönlendirme tasarım örneklerini çıkarmıştır.
Tasarımcılar ellerinde ki materyalleri ve tasarım güçlerini kullanarak mimari ve kentsel alanda projeler üretmeye başlamıştır. Bu yeni bir alan olan çevresel grafik tasarım kavramını yaratmıştır.

Yönlendirme, iletişim göndericiler ve alıcılar arasında gerçekleşen bilgi alışverişidir ve iletişim tasarımı bu eylemin hangi araçlarla ve nasıl yapılması gerektiğini planlar. İnsanlar ile mekanlar arasındaki iletişimin daha iyi sağlanması için yönlendirme tasarımı, yeni bir açılım olan çevresel grafik tasarım ve tabela tasarımı konusu oluşmuştur.

Otel yönlendirmeleri bir binanın karakterini oluşturur ve içeride ne olduğuna dair bize ipuçları verir. Yani pek fark etmesek de, çoğunlukla iki boyutlu üretilen bu nesneler bizim kararlarımızı etkiliyor.

Bir tabelanın malzeme kalitesi kadar, tipografik nitelikleri de önemlidir. Her yazı karakterinin farklı bir hissi vardır.

Anahtar kelimeler: Çevresel Grafık Tasarım, Yönlendirme, Yön Bulma, İşaretler, Bilgilendirme Tasarımları, Grafık Tasarım, İşaretleme Sistemleri,Yön Bulma Sistemleri, Mimari Grafik Tasarım, İç Mimari ve Grafik Tasarım

TEKLİF AL

Referanslarımız

Çalıştığımız markalardan bazıları