Otimsan

Mövenpick golden horn  • BC628140-C6B0-48F3-B61C-01AB0A8DEA4F
  • IMG_8461

Mövenpick golden horn

  • Malzeme : Bronz Eskitme Pirinç Plaka

Mövenpick golden horn

 

Yönlendirme tasarımı Otimsan tarafından yapılmış, yerleştirilmiş ve proje paketi haline getirilmiştir.

Otimsan olarak nitelikli otellerin görsel, tabela ve yönlendirmeleri için projelendirmeden montajına kadar çözümler sunuyoruz. Projenin büyüklüğüne göre kapsamlı bir proje paketi oluşturuyoruz.

Sizde hoteliniz için benzer bir çalışma isterseniz lütfen bizimle temasa geçiniz.

Mövenpick golden horn İstanbul

Haliçte  çyer alan otel projesi 190 oda, toplantı salonları, balo salonu, barlar, restoranlar, spa ve fitness alanlarından oluşmaktadır.

Mövenpick golden horn yönlendirme tasarımları

Mimari alanların iyi bir şekilde gelişmesi için alan tasarımı önem taşır. Alan tanımlanması gereken bir mekandır ve eski çağlardan günümüze kadar geçen evrede hem kişisel hem toplumsal ilişkilerin içiçe geçtiği, kültürleri yansıtan alan tasarımları oluşmuştur. Günümüzde yönlendirme tasarımcısı kendine özgü iletişim, görsel ve sembolik dillerini çok çeşitli uygulamar ile birleştirerek ortaya kentsel ve mimari alanda görülen yönlendirme tasarım örneklerini çıkarmıştır.
Tasarımcılar ellerinde ki materyalleri ve tasarım güçlerini kullanarak mimari ve kentsel alanda projeler üretmeye başlamıştır. Bu yeni bir alan olan çevresel grafik tasarım kavramını yaratmıştır.

Yönlendirme, iletişim göndericiler ve alıcılar arasında gerçekleşen bilgi alışverişidir ve iletişim tasarımı bu eylemin hangi araçlarla ve nasıl yapılması gerektiğini planlar. İnsanlar ile mekanlar arasındaki iletişimin daha iyi sağlanması için yönlendirme tasarımı, yeni bir açılım olan çevresel grafik tasarım ve tabela tasarımı konusu oluşmuştur.

Anahtar kelimeler: Çevresel Grafık Tasarım, Yönlendirme, Yön Bulma, İşaretler, Bilgilendirme Tasarımları, Grafık Tasarım, İşaretleme Sistemleri, Yön Bulma Sistemleri, Mimari Grafik Tasarım, İç Mimari ve Grafik Tasarım.

Mövenpick golden horn tabela ve yönlendirme tasarımları

wayfinding: Çevresel Grafık Tasarım, Yönlendirme, Yön Bulma, İşaretler, Bilgilendirme Tasarımları, Grafık Tasarım, İşaretleme Sistemleri, Yön Bulma Sistemleri, Mimari Grafik Tasarım, İç Mimari ve Grafik Tasarım.

 

 

Bronz Eskitme Oda Yönlendirmesi, 2 mm kalınlığındaki  bronz eskitme levha  üzerine, 2. katman olarak tasarlanan yine 2 mm kalınlığındaki bronz eskitme levha birleştirilerek oluşturulmuştur. Üst katman üzerinde yer alan sembol ve harfler lazer kesim olup, içeriden özel monte edilen  siyah pleksi ve siyah sticker ile renklendirilmiştir. Üst tabakada yer alan çizgiler asit indirme tekniği (İstenilen desen örneğine uygun hazırlanmış filmlerle transfer edilmiş kalıp yüzeyine,uygun asitlerle daha fazla derinlik verme işlemidir) ile yapılmıştır.  Ürünün montajı, alt tabakaya yerleştirilen gizli vidalama sistemiyle gerçekleşmiştir.

 

Görselde ki ürün numune bazlı olup, talep eden kurumun konseptine uygun olarak farklı ebat ve yazı karakteriyle revize edilebilir. Ürün üzerine istenilen logo uygulaması yapılabilir.

Otel yönlendirmeleri bir binanın karakterini oluşturur ve içeride ne olduğuna dair bize ipuçları verir. Yani pek fark etmesek de, çoğunlukla iki boyutlu üretilen bu nesneler bizim kararlarımızı etkiliyor.

Bir tabelanın malzeme kalitesi kadar, tipografik nitelikleri de önemlidir. Her yazı karakterinin farklı bir hissi vardır.

Görselde ki ürün numune bazlı olup, talep eden kurumun konseptine uygun olarak farklı ebat ve yazı karakteriyle revize edilebilir. Ürün üzerine istenilen logo uygulaması yapılabilir. Loft mimarlık

Otel yönlendirmeleri bir binanın karakterini oluşturur ve içeride ne olduğuna dair bize ipuçları verir. Yani pek fark etmesek de, çoğunlukla iki boyutlu üretilen bu nesneler bizim kararlarımızı etkiliyor.

TEKLİF AL

Referanslarımız

Çalıştığımız markalardan bazıları