Otimsan

DoubleTree Hilton İskenderun  • DoubleTree Hilton İskenderun
  • image
  • Iskenderun Double Tree hilton

DoubleTree Hilton İskenderun

DoubleTree Hilton İskenderun

DoubleTree by Hilton, dünya genelinde bulunan bir otel zinciridir. Hilton Hotels & Resorts markasının bir parçasıdır ve çeşitli destinasyonlarda konaklama hizmetleri sunmaktadır.

Konforlu ve misafirperver bir atmosfer sunmayı hedefleyen bir konsepte sahiptir. Otel odaları genellikle modern ve şık bir tasarıma sahip olup, misafirlerin rahat bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlar. Odalarda genellikle özel banyo, düz ekran televizyon, ücretsiz Wi-Fi erişimi, klima ve çalışma masası gibi olanaklar bulunur.

Restoranlar, barlar, spor merkezleri, yüzme havuzları ve toplantı/etkinlik alanları gibi çeşitli olanaklara sahiptir. Misafirler, otel bünyesindeki restoranlarda uluslararası ve yerel mutfaklardan lezzetli yemeklerin tadını çıkarabilirler. Ayrıca, oteller genellikle düğün, konferans, iş toplantısı gibi etkinlikler için uygun mekanlar sağlar.

Otimsan olarak nitelikli binaların görsel, tabela ve yönlendirmeleri için projelendirmeden montajına kadar çözümler sunuyoruz.

Yönlendirme tasarım projeleri, bir alanın veya yapının içinde veya dışında insanların dolaşımını kolaylaştırmak ve yönlendirmek için tasarlanan görsel ve fiziksel öğeleri içeren projelerdir. Bu tasarımlar, insanların bir yerden diğerine geçerken yönlerini bulmalarını sağlamak, belirli noktalara veya hedeflere ulaşmalarını kolaylaştırmak ve genel olarak kullanıcı deneyimini geliştirmek amacıyla kullanılır.

Mimari alanların iyi bir şekilde gelişmesi için alan tasarımı önem taşır. Alan tanımlanması gereken bir mekandır ve eski çağlardan günümüze kadar geçen evrede hem kişisel hem toplumsal ilişkilerin iç içe geçtiği, kültürleri yansıtan alan tasarımları oluşmuştur. Günümüzde yönlendirme tasarımcısı kendine özgü iletişim, görsel ve sembolik dillerini çok çeşitli uygulamar ile birleştirerek ortaya kentsel ve mimari alanda görülen yönlendirme tasarım örneklerini çıkarmıştır.
Tasarımcılar ellerinde ki materyalleri ve tasarım güçlerini kullanarak mimari ve kentsel alanda projeler üretmeye başlamıştır. Bu yeni bir alan olan çevresel grafik tasarım kavramını yaratmıştır.

Yönlendirme, iletişim göndericiler ve alıcılar arasında gerçekleşen bilgi alışverişidir ve iletişim tasarımı bu eylemin hangi araçlarla ve nasıl yapılması gerektiğini planlar. İnsanlar ile mekanlar arasındaki iletişimin daha iyi sağlanması için yönlendirme tasarımı, yeni bir açılım olan çevresel grafik tasarım ve tabela tasarımı konusu oluşmuştur.

Yönlendirmeler, bir binanın karakterini oluşturur ve içeride ne olduğuna dair bize ipuçları verir. Yani pek fark etmesek de, çoğunlukla iki boyutlu üretilen bu nesneler bizim kararlarımızı etkiliyor.

Bir tabelanın malzeme kalitesi kadar, tipografik nitelikleri de önemlidir. Her yazı karakterinin farklı bir hissi vardır.

Anahtar kelimeler: Çevresel Grafık Tasarım, Yönlendirme, Yön Bulma, İşaretler, Bilgilendirme Tasarımları, Grafık Tasarım, İşaretleme Sistemleri,Yön Bulma Sistemleri, Mimari Grafik Tasarım, İç Mimari ve Grafik Tasarım

TEKLİF AL

Referanslarımız

Çalıştığımız markalardan bazıları