Otimsan

Hilton İstanbul Bosphorus  • A5314B1E-6A51-4F9F-97BB-23A556E7C475
  • 1AB6D9F1-65E7-4048-A901-130179C59BA5

Hilton İstanbul Bosphorus

Hilton İstanbul Bosphorus

Doğan Holding

Harbiye’de  yer alan otel projesi 250 oda, toplantı salonları, balo salonu, barlar, restoranlar, spa ve fitness alanlarından oluşmaktadır.

Hilton Istanbul Bosphorus, Türkiye’nin İstanbul şehrinde yer alan ünlü bir oteldir. Otel, Boğaziçi’nin (Bosphorus) kıyısında yer almaktadır ve tarihi ve turistik yerlere kolay erişim sağlar.

Konforlu ve lüks konaklama birimleri sunan bir oteldir. Otelde geniş ve şık odalar, süitler ve özel kulüp katı gibi farklı konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Odalar genellikle modern bir tarza sahip olup, konforlu bir konaklama deneyimi sunmayı amaçlar.

Otelin sunduğu olanaklar arasında çeşitli restoranlar, barlar, toplantı ve etkinlik alanları, spa ve sağlık merkezi, kapalı ve açık yüzme havuzları, fitness merkezi ve çocuk oyun alanları yer alır. Misafirler, otelin restoranlarında uluslararası mutfaklardan lezzetli yemeklerin tadını çıkarabilir, rahatlayabilir ve çeşitli aktivitelerden yararlanabilirler.

Otel, iş seyahatleri, turistik ziyaretler ve toplu etkinlikler için uygun bir seçenek olabilir. Otelin büyük toplantı ve etkinlik alanları, konferanslara, seminerlere ve özel etkinliklere ev sahipliği yapabilecek kapasitededir.

Otimsan olarak nitelikli binaların görsel, tabela ve yönlendirmeleri için projelendirmeden montajına kadar çözümler sunuyoruz.

Yönlendirme tasarım projeleri, bir alanın veya yapının içinde veya dışında insanların dolaşımını kolaylaştırmak ve yönlendirmek için tasarlanan görsel ve fiziksel öğeleri içeren projelerdir. Bu tasarımlar, insanların bir yerden diğerine geçerken yönlerini bulmalarını sağlamak, belirli noktalara veya hedeflere ulaşmalarını kolaylaştırmak ve genel olarak kullanıcı deneyimini geliştirmek amacıyla kullanılır.

Mimari alanların iyi bir şekilde gelişmesi için alan tasarımı önem taşır. Alan tanımlanması gereken bir mekandır ve eski çağlardan günümüze kadar geçen evrede hem kişisel hem toplumsal ilişkilerin iç içe geçtiği, kültürleri yansıtan alan tasarımları oluşmuştur. Günümüzde yönlendirme tasarımcısı kendine özgü iletişim, görsel ve sembolik dillerini çok çeşitli uygulamar ile birleştirerek ortaya kentsel ve mimari alanda görülen yönlendirme tasarım örneklerini çıkarmıştır.
Tasarımcılar ellerinde ki materyalleri ve tasarım güçlerini kullanarak mimari ve kentsel alanda projeler üretmeye başlamıştır. Bu yeni bir alan olan çevresel grafik tasarım kavramını yaratmıştır.

Yönlendirme, iletişim göndericiler ve alıcılar arasında gerçekleşen bilgi alışverişidir ve iletişim tasarımı bu eylemin hangi araçlarla ve nasıl yapılması gerektiğini planlar. İnsanlar ile mekanlar arasındaki iletişimin daha iyi sağlanması için yönlendirme tasarımı, yeni bir açılım olan çevresel grafik tasarım ve tabela tasarımı konusu oluşmuştur.

Yönlendirmeler, bir binanın karakterini oluşturur ve içeride ne olduğuna dair bize ipuçları verir. Yani pek fark etmesek de, çoğunlukla iki boyutlu üretilen bu nesneler bizim kararlarımızı etkiliyor.

Bir tabelanın malzeme kalitesi kadar, tipografik nitelikleri de önemlidir. Her yazı karakterinin farklı bir hissi vardır.

Anahtar kelimeler: Çevresel Grafık Tasarım, Yönlendirme, Yön Bulma, İşaretler, Bilgilendirme Tasarımları, Grafık Tasarım, İşaretleme Sistemleri,Yön Bulma Sistemleri, Mimari Grafik Tasarım, İç Mimari ve Grafik Tasarım

TEKLİF AL

Referanslarımız

Çalıştığımız markalardan bazıları