Otimsan

Amerikan Hastanesi  • Amerikan Hastanesi

Amerikan Hastanesi

Amerikan Hastanesi

Nişantaşı’nda bulunan Amerikan hastanesinin tüm iç ve dış yönlendirmeleri, tabelaları 40 seneyi aşkın süredir Otimsan tarafından yapılmıştır. Vehbi Koç Vakfı’na bağlı Amerikan hastanesinin tüm yönlendirmeleri ve tabela işleri geçmişten beri çok özenli ve itinalı şekilde üst düzey idari personel tarafından ve mimari danışmanlarla birlikte geliştirilerek üretilmiştir.

İç yazılar, cephe yazısı, tarihi bina ve dokuya zarar vermeden özel üretilen montaj parçaları ile döneme göre en yüksek kalitede malzemeler kullanılmıştır.

Son 3-4 senedir hastane bünyesine katılan teknik ekip ya da kişiler tarafından çizilen standart kalitede ve tasarım değeri olmayan ürünler çizilmekte, tarifler yapılmakta, fiyatlar alınmaktadır. Dolayısı ile fiyat odaklı satınalma yapan satınalmacılar normal olarak üç yerden teklif almak suretiyle diğer kriterleri göz önünde bulundurmadan en ucuz fiyatlı ürünleri satın almaktadır.

İstanbul’un en müstesna semtinde yerleşik olan ve Türkiye’nin en prestijli hastanesi olan Amerikan hastanesi, Türkiye’nin gelir seviyesi en yüksek misafir/hasta/doktor/personel kitlesine sahip olduğu bir gerçektir.

Görsel iletişimi en iyi şekilde kullanması beklenen Amerikan Hastanesinin bu konuyu sadece satınalma’nın eline bırakmasını anlamakta zorlanıyoruz.

Otimsan olarak Amerikan hastanesini önemsiyoruz ve İhtiyaçlarını karşılamak istiyoruz ancak bunun için öncelikle otelin tüm mimari yapısı ve kültürüyle özdeşleşen ve aynı dili konuşan bir yönlendirme tasarım paketi olarak hazırlanması gerekiyor.

Biz bu paketi en iyi şekilde yapmaya talibiz.
Umarız ki Amerikan hastanesi yetkilileri, yönetim kurulu ya da İlgili kişiler sesimizi duyar ve yeniden birlikte çalışmaya başlarız.

saygılarımızla,

TEKLİF AL

Referanslarımız

Çalıştığımız markalardan bazıları